Ankara
08:56

TR | CH | EN   
Pekin
13:56


Türk-Çin ilişkilerinin 50. yılı kutlandı: Çin İpek ve Nakış Sergisi açıldı.

Türk-Çin ilişkilerinin 50. yılı kutlandı: Çin İpek ve Nakış Sergisi açıldı.

Türkiye ve Çin arasındaki diplomatik ilişkilerin 50’nci yılında Ankara'da Çin İpek ve Nakış Sergisi’nin açılışı yapıldı. Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği, Yenimahalle Belediyesi ve Türkiye Çin Dostluk Vakfı'nın yaptığı açılışta iki ülke arasındaki dostluğun artacağına yönelik mesajlar verildi. Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Wei Hua Cheng, “Sergi ile Çin ve Türkiye’nin arasındaki ve İpek Yolu’nun taşındığı dostluğu tazeleyeceğiz” dedi.

Türkiye ve Çin arasındaki diplomatik ilişkilerin 50’nci yılına özel etkinlikler yapılmaya devam ediyor.

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ve Türkiye Çin Dostluk Vakfı Çin İpek ve Nakış sergisi düzenledi. Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ndeki serginin açılışı yapıldı.

Yenimahalle Belediyesi ev sahipliğindeki açılışa Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçilik Müsteşarı Wei Hua Cheng ve Türkiye-Çin  Dostluk Vakfı Başkanı Hasan Çapan katıldı. CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılıç ile Ak Parti Genel Merkez Çevre, Şehir ve Kültür Başkan Yardımcısı İlksen Ceritoğlu Kurt da açılışta yer aldı.

“İPEK YOLU DOSTLUĞUNU TAZELEYECEĞİZ”

Açılıştan önce yapılan törende iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin 50’nci yılı ve İpek Yolu’nun önemi vurgulandı. İlişkilerin ve dostluğun artacağı belirtildi.

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçilik Müsteşarı Wei Hua Cheng iki ülke halkının daha yakından iletişim içinde olmasını istedi.

Konuşmaların ardından Türkiye Çin Dostluk Korosu ve Kuleli Grubu müzik gösterisi yaptı. Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu ve Poyem Halk Topluluğu da sahne aldı. Türkiye Çin Dostluk Vakfı da ipek elbiseleri defile ile sergiledi.ulusal kanal

 
HABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER