Ankara
21:29

TR | CH | EN   
Pekin
02:29


Birlikte Ortak Bir Geleceğe

Birlikte Ortak Bir Geleceğe

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği 2022 Beijing Kış Olimpiyatları ve Kış Paralimpik Oyunları’nı tanıtan “Birlikte Ortak Bir Geleceğe” adlı fotoğraf sergisini Ankara’da açtı. Serginin açılış törenine, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Liu Shaobin, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç, Türkiye Çin Dostluk Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çapan, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı Shi Ruilin ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Uğur Erdener katıldı.

Türkiye Çin Dostluk Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çapan konuşmasında:"Türkiye Çin ilişkilerinin 50. yılına rastlayan 24. kış olimpiyatları, başta ülkelerimiz olmak üzere bütün dünya ülkelerine kutlu olsun. İlk defa 1914 yılında İskenderiye, mısır da göndere çekilen olimpiyat bayrağı bu yıl Çin de dalgalanmaktadır.  Bu bayrağın üzerinde bulunan 5 adet halka 5 adet kıtayı ve bu kıtaların birliğine ve dostluğuna işaret etmektedir. İnsanlığın el ele verdiğinde “daha hızlı, daha yüksek ve daha güçlü” olacağına dair inancın en güzel sembollerindendir.

1896’dan bu yana yapılan olimpiyatlarda en önemli şey katılım göstermek ve sportmence mücadele etmektir. " olduğunu belirtti.
HABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER