Ankara
09:51

TR | CH | EN   
Pekin
14:51


Sichuan Valisi Jiang Jufeng´in Vakıf Başkanımız Hasan Çapan´ı Ziyareti

Sichuan Valisi Jiang Jufeng´in Vakıf Başkanımız Hasan Çapan´ı Ziyareti

Sichuan Valisi Jiang Jufeng Vakıf Başkanımız Hasan Çapan ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

Sichuan, Çin’in Güneybatısında bulunan,90 milyonluk nüfusu ve son 10 yılda ortalama %10 büyüme oranı ile Çin’in önemli sanayi bölgelerinden biridir. Tarih boyunca Çin’in en gelişmiş tarım alanlarından biri olan Sichuan, otomotiv, kimya sanayi, turizm ve madencilik konularında da öne çıkmaktadır.

Sichuan Valisi Jiang jufeng Başkanlığındaki ,Sichuan Hükümeti Genel Sekteri Yu Wei,Araştırma Genel Müdürü Wan Penglong,Dış İlişkiler Bölümü Genel Müdür Yardımcısı Tang Hong ,Ofis Genel Müdürü Gao Pengling,Amerika ve Avrupa Dış İlişkileri Bölümü direktörü Zhang Yechu,Avrupa ve Amerikan işleri bölümü İngilizce tercümanı Luo Hao,Zhang Bing, ve Xue Xiaojun’ dan oluşan Çin Halk Cumhuriyeti Heyeti, 19 Haziran 2012 tarihinde Vakıf Başkanımız Hasan Çapan tarafından ağırlandılar.

İstanbul’un tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtmak amacıyla boğazda tekne turu yapıldıktan sonra, Vakıf Başkanımız Hasan Çapan tarafından adada akşam yemeği verildi.

Heyet ile yapılan toplantıda karşılıklı ticaret ve yatırım fırsatları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
Sichuan Valisi ve beraberindeki üst düzey Bürokrat Heyeti’nin katıldığı bu toplantıda ikili işbirliklerinin yanında, ülkeler arası diyalog ve iletişimin geliştirilmesi gerektiği vurgulandı. İki ülke dostluğunu pekiştirmede, karşılıklı kültürlerimizi daha iyi tanımanın önemini belirten Hasan Çapan Heyet Başkanı’na, Türk kültürünü tanıtan özel bir hediye sundu.

 
HABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER