Ankara
22:28

TR | CH | EN   
Pekin
03:28


Türkiye Çin Dostluk Vakfı Engelliler Günü Etkinliği

Türkiye  Çin Dostluk Vakfı Engelliler Günü Etkinliği

Türkiye - Çin Dostluk Vakfı, "Dünya Engelliler Günü" kapsamında farkındalığı artırmak amacıyla Altı Nokta Körler Derneği yararına İstanbul Şubesinde kermes etkinliği düzenledi. Etkinliğe, Türkiye - Çin Dostluk Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Şube Müdürü Fatma Çapan, CRI Türk Genel Müdürü Michael Kuyucu, CRI Türk Haber Müdürü Kâmil Erdoğdu, Altı Nokta Körler Derneği Yönetim Kurul Üyesi Taner Tuna ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Türkiye - Çin Dostluk Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Şube Müdürü Fatma Çapan, "Türkiye - Çin Dostluk Vakfı olarak bugün burada farkındalık oluşturmak istiyoruz. Engelli bireylerin toplumda daha fazla söz sahibi olması amacıyla sosyal sorumlulukların yerine getirilmesi gerektiğine inanıyoruz." ifadelerine yer verdi.

Kermes sırasında Altı Nokta Körler Derneği müzisyenleri tarafından ziyaretçilere müzik dinletisi sunuldu. Çin ve Türk kültürüne dair birçok ürünün satışa sunulduğu kermesten elde edilen gelirin tümü Altı Nokta Körler Derneği'ne bağışlandı.

Altı Nokta Körler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Taner Tuna, "Bu etkinliğin gerçekleşmesinde büyük katkılara sahip olan Türkiye - Çin Dostluk Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çapan ve Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu'na derneğimiz adına teşekkür ediyorum. Bu kermesten elde edilen gelirin derneğimize bağışlanması bizi biraz daha ileriye götürecektir. Bizleri unutmadıkları için ve yaşamdaki tüm engelleri kaldırmak istedikleri için emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ederim." dedi.

Öte yandan Altı Nokta Körler Derneği Müzik Grubu üyesi Selahattin Kırca, düzenlenen etkinlikten dolayı çok mutlu olduğunu dile getirerek, "Bugün burada kendimi Çin'in misafiri gibi hissettim. Bizler için zaman ayırılması çok manidar. Kermesten elde edilen gelirin derneğimize bağışlanması ile daha fazla farkındalığa imza atacağımıza inanıyorum." diye konuştu.
HABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER