Ankara
21:58

TR | CH | EN   
Pekin
02:58


Git Be Abi 22 Şubatta Sinemalarda

18.02.2019 cri türk
Sayısız önemli filme imzasını atan Blackwell Production'ın bünyesinde bulunan komedi dram türündeki "Git Be Abi" filmi sinemalardaki izleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor
 
CRI TÜRK basın sponsorluğunda 22 Şubat'ta vizyonda göreceğimiz AFM'den ödül alan tek Uzak Doğu filmi olan "Git Be Abi", ağabey ve kardeşin hikâyesine odaklanıyor.
 
2019 yılından itibaren Çin film ve dizilerini Türkiye ile Avrupa'da yayınlamayı ayrıca Türk dizi ve filmlerini de Çin'de yayınlamayı görev edinen Blackwell Distribution dağıtımcılığında, Wanda Film yapımcılığındaki "Git Be Abi"nin yönetmen koltuğuna Fen-Fen Cheng otururken oyuncu kadrosunda Zhang Zifeng, Peng Yuchang, Fang Xiangrui, Terry Liu gibi isimler yer alıyor. Asya ülkeleri çapında büyük gişe hasılatı elde eden film, Kore ve Türkiye'de eş zamanlı olarak sinemalarda gösterilmeye başlanacak.
 
Komedi ve dram türlerinde olan "Git Be Abi" filmi sayesinde Wanda Pictures ilk kez hem çocuklara hem de ailelerine hitap eden bir filmi izleyicileriyle buluşturma imkânı yakalamış oldu. Filmin ardından birçok ailenin boşanmaktan vazgeçtiği ve filmin aile bağlarını güçlendiren bir yapısı olduğu söylenenler arasında bulunuyor.
 
Zheng Fenfen yönetmenliğindeki ve dublaj yönetmenliğini Toygun Ateş'in üstlendiği "Git Be Abi" filmi 22 Şubat'ta ülkemizdeki izleyicileriyle buluşacak.
 
FİLMİN KONUSU
 
"Git Be Abi" bir ağabey ve kardeşin ilişkisine odaklanıyor. Shimiao, abisinden nefret eden genç bir kızdır. Onun hayatı, ağabeyi yüzünden adeta cehenneme döner. Genç kızın en büyük arzusu, tüm atıştırmalıklarını yiyen, okula geç kalması için alarmını kapatan, kumbarada biriktirdiği paraları alan ve bunun gibi türlü oyunlarla  kendisini zor durumda bırakan ağabeyinden kurtulmaktır. Yaşadıklarından artık iyice bunalan Shimiao, bir gün hiç gerçekleşmeyeceğini düşünse de bir dilek diler ve ağabeyinin hayatından çıkmasını ister. Dileği çok geçmeden gerçekleşince, Shimiao kendisini eğlence ve macera dolu olaylar silsilesi içerisinde bulur.
 
FİLM İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DETAYLAR
 
Filmin konusu Türkiye'deki Uzak Doğu hayranları, manga, anime ve novel okuyucuları tarafından bilindiğinden beklenen bir film haline geldi.
 
Dublajı Youtuber ve Instagram fenomenleri olan Paşaben-Süper Çift ikilisine yaptırıldı. (Dublaj Yönetmenliğini Toygun Ateş üstlendi). Film, gelecek hafta pek çok fenomen tarafından paylaşılacak.
 
Sosyal medyada ve birçok platformda başlatılan kampanyada fenomenin takipçilerinin ve gönderen diğer kişilerin ağabey kardeş fotoğrafları filmin sonuna eklenecektir. Bu kampanyanın da gişeye büyük etki edileceği düşünülüyor.
 
Film Uzak Doğu'nun en büyük yapım şirketi olan Wanda Pictures tarafından çekildi ve 2018'de Uzak Doğu'da gişe rekorları kırdı. Ayrıca Amerika'dan ve Avrupa'dan birçok ödüle layık görüldü ve oralarda da yayınlandı.HABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER