Ankara
07:14

TR | CH | EN   
Pekin
12:14


Çinli İşadamları Derneği (ÇİD) 2014 Genel Toplantısı Antalya´da yapıldı

23.12.2014 GB Times Türkiye - Çinli İşadamları Derneği (ÇİD) 2014 Genel Toplantısı bugün Antalya'da yapıldı.

Toplantıya Çin'in Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang, Ekonomi ve Ticaret Müşaviri Zhu Guangyao ve Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkan Yardımcısı Arda Ermut'un yanı sıra, Türkiye'de faaliyet gösteren 30'dan fazla Çin firmasının temsilcileri ile Türk iş adamları katıldı.

Çin'in Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang, toplantıda yaptığı konuşmada, ÇİD'e kurulmasından beri geçen 4 yıl içinde Çin ile Türkiye arasındaki ekonomik ve ticari gelişmeler için yaptığı katkılar ve harcadığı çabalardan dolayı teşekkür etti. Çin işletmelerinin ortak çabasıyla ikili ilişkilerde yeterli ilerlemelerin kaydedildiğine işaret eden büyükelçi, iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari işbirliğinin iyi bir gelişme aşamasına girerek tarihî rekora ulaştığını dile getirdi.

GB Times Türkiye’nin de katıldığı toplantıda Gb Times Türkiye Genel Müdürü Michael Kuyucu Türkiye ile Çin arasında yaşanan ticari ve kültürel yakınlaşmalar ile medya işbirliğini anlatan bir sunum yaptı. Michael Kuyucu Gb Times Türkiye'nin medya yatırımlarını anlatırken Türkiye'de ki Çinli iş adamlarının artık kendilerine ait bir medyanın olduğuna vurgu yaptı ve Çinli iş adamlarını Türkiye ile daha fazla iş birliği yapılması çağrısında bulundu.2
HABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER