Ankara
18:21

TR | CH | EN   
Pekin
23:21


Git be Abi Özel Gösterimi Gerçekleşti

25.02.2019 cri türk

Git Be Abi" izleyicileri Epik Novel'in düzenlediği özel gösterimle cumartesi günü bir araya geldi. Epik Novel ailesi ve çok sayıda "Çin light-manga" çevirmeninin katıldığı gösterimde renkli anlar yaşandı.

2019 yılından itibaren Çin film ve dizilerini Türkiye ile Avrupa'da yayınlamayı ayrıca Türk dizi ve filmlerini de Çin'de yayınlamayı görev edinen Blackwell Distribution dağıtımcılığında, Wanda Film yapımcılığındaki "Git Be Abi"nin yönetmen koltuğuna Fen-Fen Cheng otururken oyuncu kadrosunda Zhang Zifeng, Peng Yuchang, Fang Xiangrui, Terry Liu gibi isimler yer alıyor.

Komedi ve dram türlerinde olan "Git Be Abi" filmi sayesinde Wanda Pictures ilk kez hem çocuklara hem de ailelerine hitap eden bir filmi izleyicileriyle buluşturma imkânı yakalamış oldu. Filmin ardından birçok ailenin boşanmaktan vazgeçtiği ve filmin aile bağlarını güçlendiren bir yapısı olduğu söylenenler arasında bulunuyor.

Gösterim sonrası CRI Türk'e konuşan Epik Novel Yazarı Süleyman Polat, "Film yüksek oranda Çin aile yapısını vurgulayan içerikler ile doluydu. Okul sahneleri çok güzel perdeye uyarlanmış. Çin'deki sosyal hayatı çok iyi şekilde seyirciye aktarmışlar. Daha önce Türk seyircisinin dövüş sanatları ve aksiyon filmleri ile tanıdığı Çin sineması bu kez komedi dram türünde karşımıza çıktı. Bu tür filmler Türk seyircisine Çin toplumunu ve kültürünü daha yakından tanıma fırsatı sunuyor." diyerek Türkiye'nin büyüyen ve gelişen Çin'i bu tarz filmler ile daha iyi şekilde öğreneceğinin altını çizdi.

Öte yandan, Türkiye'de güncel bir Çin filminin vizyona girmesinden dolayı heyecanlı olduğunu söyleyen Blackwell Dağıtım Şirketi Genel Müdürü Muhammed Demirel, "Daha sonrası için birçok Çin filmi için anlaşmalar yaptık. Filmler kısa süre içinde Türkiye'de sinema ve televizyonlarda izleyeciler ile buluşacak. Gelecek filmler ile Türkiye halkı ve özellikle gençler Çin'i yakından tanıyacak. Bu tür kültürel faliyetlerin Türkiye Çin arasındaki dostane ilişkileri daha da geliştireceğine inanıyorum."dedi.

Sosyal medyada ve birçok platformda başlatılan kampanya ile seyircilerin gönderdiği ağabey - kardeş fotoğrafları filmin sonuna gösterildi. 22 Şubat'ta vizyona giren film 2 hafta seyirciler ile bir araya gelmeye devam edecek.

Filmin Konusu

"Git Be Abi" bir ağabey ve kardeşin ilişkisine odaklanıyor. Shimiao, abisinden nefret eden genç bir kızdır. Onun hayatı, ağabeyi yüzünden adeta cehenneme döner. Genç kızın en büyük arzusu, tüm atıştırmalıklarını yiyen, okula geç kalması için alarmını kapatan, kumbarada biriktirdiği paraları alan ve bunun gibi türlü oyunlarla  kendisini zor durumda bırakan ağabeyinden kurtulmaktır. Yaşadıklarından artık iyice bunalan Shimiao, bir gün hiç gerçekleşmeyeceğini düşünse de bir dilek diler ve ağabeyinin hayatından çıkmasını ister. Dileği çok geçmeden gerçekleşince, Shimiao kendisini eğlence ve macera dolu olaylar silsilesi içerisinde bulur.
HABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER