Ankara
23:04

TR | CH | EN   
Pekin
04:04


Çin Medya Grubu nun Çin-Hindistan Buluşması etkinliği Chennai ta yapıldı

Çin Medya Grubu'nun (ÇMG) Asya-Afrika Yayın Merkezi tarafından düzenlenen "Çin-Hindistan Buluşması" adlı (China Meets India) internet fenomenleriyle etkileşim etkinliği, Hindistan'ın Tamil Nadu eyaletinin merkezi Chennai'da düzenlendi.

Etkinliğe iki ülkenin politikacıları ve medya mensupları, internet fenomenleri ve hayran kitlesinden iki yüz kişi katıldı.

Çin'in Yeni Delhi Büyükelçiliğinden bilim ve teknoloji ataşesi Bai Jie ve Tamil Nadu eyaleti Kültür ve Eğitim Müdürü K. Pandiarajan dahil yetkili isimler ve Çin Medya Grubu'ndan yetkililer etkinlikte hazır bulundu.

Bu ekinliğin iki ülkeden çok sayıda internet kullanıcısının ilgisini çektiğine dikkat çeken Bai Jie, Çin-Hindistan liderleri ikinci gayri resmi görüşmesi vesilesiyle, iki ülke medya çalışanlarının daha fazla ortak çaba harcayarak halklar arasında teması artırmaları arzusunu dile getirdi.

ÇMG'nin Tamil dili servisinin uzun zamandan beri iki ülke arasındaki kültür iletişimine büyük katkıda bulunduğuna dikkati çeken K. Pandiarajan, gelecekte Çin ve Hindistan arasında sinema ve sanatın yanı sıra daha fazla alanda değişim sağlanmasını beklediklerini vurguladı.
HABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER