Ankara
21:40

TR | CH | EN   
Pekin
02:40


Beijing´de Büyük Halk Toplantı Sarayı´nda Bahar Bayramı dolayısıyla resmi bayramlaşma

Beijing´de Büyük Halk Toplantı Sarayı´nda Bahar Bayramı dolayısıyla resmi bayramlaşma

17.02.2015 CRI Türkiye - Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi ile Çin Devlet Konseyi bugün Büyük Halk Toplantı Sarayı'nda Bahar Bayramı için bayramlaşma etkinliği düzenledi.

ÇKP Merkez Komitesi Genel Sekreteri, Çin Cumhurbaşkanı ve Merkezi Askeri Komisyonu Başkanı Xi Jinping, iki binden fazla konuğun katıldığı etkinlikte yaptığı konuşmada, Merkez Komitesi ve Devlet Konseyi adına ülke genelinde çeşitli etnik gruplara mensup halkın, Hong Kong ve Macao özel idari bölgelerindeki vatandaşların, Tayvanlı yurttaşların ve Çinli göçmenlerin bayramını kutladı.

Xi Jinping, konuşmasında 2014 yılının Çin'de reformların derinleştirildiği ilk sene olduğunu hatırlatarak, yurtiçindeki reform, kalkınma ve istikrar görevlerinin son derece çetin olduğunu ve uluslararası arenada büyük değişiklikler gerçekleştiğini söyledi.

Xi Jinping, tüm ÇKP üyeleri ve ülkedeki çeşitli etnik gruplara mensup bütün halkın dayanışma içinde reformları istikrarlı biçimde derinleştirdiğini, kalkınmayı güçlü biçimde ilerlettiğini, yaşam koşullarını etkili biçimde iyileştirdiğini, savunma ve ordu inşasını güçlendirdiğini vurguladı.

Diplomatik çalışmaların ilerletildiğini kaydeden Xi Jinping, devletin hukuka göre yönetiminin güçlendirildiğini sözlerine ekledi.

Xi Jinping ayrıca, bu yıl ekonomik gelişmenin daha sağlam biçimde ilerletilmesi, reform ve dışa açılma uygulamalarının daha kararlı biçimde hayata geçirilmesi, adaletin daha etkili biçimde korunması, halkın yaşamının daha etkin iyileştirilmesi ve temiz yönetimin daha fazla güçlendirilmesi gerektiğini söyledi. 
HABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER