Ankara
21:27

TR | CH | EN   
Pekin
02:27


Yabancı şirketler dev ithalat fuarını heyecanla bekliyor

2. Çin Uluslararası İthalat Fuar, 5-10 Kasım günlerinde Shanghai'da düzenlenecek. Bu dönem fuara katılacak işletmeler geçen fuara göre çok daha heyecanlı. Fuarda gösterilecek yeni ürün ve teknolojilerin sayısının da artması bekleniyor.

Bu seneki fuarda hizmet ticareti, otomobil, teçhizat, bilimsel ve teknolojik yaşam, kaliteli yaşam, sağlık ekipmanları, gıda ve tarım ürünleri dahil 7 bölüm olacak. Ayrıca yaşlılara bakımı konusu fuara eklenirken açık sergi alanı kurulacak, insansız otomobil kullanma alanı da ilk kez oluşturulacak.

İlk fuara katılmış, Çin piyasasına giren ilk sınır ötesi sağlık işletmeleri arasında yer alan Johnson&Johnson, son günlerde Çin'deki faaliyetlerini artırdı. Şirket, Suzhou Sanayi Merkezi'ne 180 milyon ABD Doları tutarında yatırım yaparak yeni fabrika kurarken, Tsinghua Üniversitesi ile kalifiye eleman yetiştirme planını geliştirdi. Şirketin global icra komitesi başkan yardımcısı Joaquin Duato, tüm bu inovasyon paketlerinin, şirketin Çin piyasasındaki faaliyetlerini derinleştirmeyi amaçladığını kaydetti.

İlk fuara katılmış olan dünyanın en büyük kozmetik grubu L'ORÉAL şirketi de bu seneki fuara başvurdu. Çin şu an L'ORÉAL grubunun dünyadaki ikinci pazarı konumunda. 2018 yılında L'ORÉAL'in Çin'deki kârı yüzde 33 oranında arttı. L'ORÉAL tarafından yapılan açıklamaya göre, şirket bu seneki fuara hazırlık yapmak için özel bir çalışma ekibini oluşturdu.

Çin Ticaret Bakanlığı'nın daha önce yaptığı açıklaya göre, 150'den fazla ülke ve bölgeden 3 bini aşkın işletmenin 2. Çin Uluslararası İthalat Fuarı'na katılımı kesinleşti. Fuara katılacak dünyanın en büyük 500 şirketi listesinde yer alan öncü işletmelerin sayısı, ilk fuarın üzerinde olacak. cri türk
HABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER