Ankara
20:01

TR | CH | EN   
Pekin
01:01


2. Hainan Uluslararası Film Festivali başlıyor

2. Hainan Uluslararası Film Festivali 1-8 Aralık 2019 tarihlerinde Çin'in Hawaii'si olarak anılan Hainan eyaletinin Sanya kentinde düzenlenecek.

Festivalde bu yıl "Altın Hindistan Cevizi Ödülü" verilecek. "Altın Hindistan Cevizi Ödülü" Çin Medya Grubu (ÇMG) tarafından düzenlenecek. Bunun yanı sıra festival uzun metraj film, uzun metraj belgesel, kısa film ve en iyi çocuk filmi ödüllerini kapsayacak.

Öte yandan festival kapsamında "dünya filmleri", "Asya spektrum", "Çin panoraması", "gerçeklik parçaları", "bir olasılık", "her zaman güneşli", "klasiklerin dönüşü", "Kurosawa üzerinde spot" olmak üzere 8 film gösterimi düzenlenecek. Türk filmi Kız Kardeşler "dünya filmleri" kapsamında izleyicilerle buluşacak.

Yönetmen Nuri Bilge Ceylan geçen sene ilki düzenlenen Hainan Uluslararası Film Festivali'ne katılmış ve festival kapsamında düzenlenen alt forumda deneyimlerini paylaşmıştı.

Ceylan, Çin'de sinema çevresinde büyük ilgi gören bir isim olarak son yıllarda sıkça Çin'i ziyaret ediyor ve çeşitli etkinliklere katılıyor. cri turk
HABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER