Ankara
22:09

TR | CH | EN   
Pekin
03:09


Çin ekonomisi daha büyük mucizeler yaratabilir

06.03.2015 CRI Türkiye - Çin Başbakanı Li Keqiang, Çin ekonomisinin gerek hız gerekse kalite açısından orta ve yüksek seviyede gelişmesi, böylece halka daha büyük refah getirilmesi gerektiğini açıkladı.

12. Çin Ulusal Halk Meclisi 3. Toplantısı'na katılan Shandong eyalet heyetine bağlı delegeler arasında hükümet çalışma raporu hakkında grup toplantısı düzenlendi. Li Keqiang bu toplantıda yaptığı açıklamada, Çin'de modernleşme sürecinin uzun vadeli zor bir görev olduğuna işaret etti.

Li, tüm Çin halkının zekâ ve çalışkanlığa dayanarak ekonomide istikrarlı ve nispeten hızlı bir gelişmeyi korumaya çalışacağını, böylece halka daha fazla mutluluk getirileceğini vurguladı.

2014 yılında ekonomide gerileme baskısına rağmen, istihdam çalışmalarının başarılı olduğuna dikkat çeken Li Keqiang, Çin ekonomisinin büyük potansiyele sahip olduğunu söyledi.

Li Keqiang, Çin ekonomisinin mevcut büyüklüğünü muhafaza ederek istikrarlı ilerlemeyi sürdürmesi halinde, önümüzdeki günlerde daha büyük mucizeler yaratabileceğini sözlerine ekledi.
HABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER