Ankara
23:03

TR | CH | EN   
Pekin
04:03


Kuşak ve Yol ülkeleri uluslararası iş birliğini görüşecek

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zhao Lijian günlük basın toplantısında, Kuşak ve Yol Uluslararası İş Birliği Üst Düzey Video-Konferansı'nın 18 Haziran'da yapılacağını bildirdi.

Zhao, "Ana teması 'Kuşak ve Yol Uluslararası İş Birliğini Güçlendirme ve Covid-19 Salgınıyla Birlikte Mücadele' olarak belirlenen toplantıya, Çin Devlet Konseyi Üyesi ve Dışişleri Bakanı Wang Yi tarafından başkanlık edilecek. Toplantıya 25 ülkenin Dışişleri Bakanları ya da bakan düzeyindeki yetkilileri ile Birleşmiş Milletler (BM) ve Dünya Sağlık Örgütü'nden yetkililer katılacak." diye konuştu.

Zhao'nun verdiği bilgiye göre, toplantı Çin Dışişleri Bakanlığı, Ulusal Reform ve Kalkınma Komisyonu, Ticaret Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenecek.

Toplantı, 2. Kuşak ve Yol Uluslararası İş Birliği Üst Düzey Forumu'nda varılan mutabakatın yerine getirilmesini, Kuşak ve Yol iş birliği ortakları arasında Covid-19 salgınıyla mücadele iş birliğinin güçlendirilmesini, ayrıca yeniden iş başı ile üretim konularında deneyim iletişimi gerçekleştirilmesini ve politik eş güdümde bulunulmasını amaçlıyor.cri türk
HABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER