Ankara
21:53

TR | CH | EN   
Pekin
02:53


Yiwu dan Prag a bir tren dolusu oyuncak

94 konteynerlik oyuncak taşıyan tren, bugün Zhejiang eyaletindeki Yiwu kentinden 11 bin kilometre uzaktaki Çek Cumhuriyeti'nin Prag kentine gitmek için yola çıktı.

15 gün sonra Prag'a varacak tren, Çin'de demir yolu birimlerinin piyasa talebini karşılamak için hazırlanan ilk Çin'den Avrupa'ya giden özel tren seferidir.

Covid-19 salgınının Çin-Avrupa endüstriyel zinciri ve arz zincirine yönelik etkisinin hafifletilmesi, Çin ve Avrupa arasındaki ticaretin normal akışının güvence alına alınması, dolaysıyla krizden sonra ekonominin yeniden canlandırılması ve sürdürülebilir kalkınmaya temel oluşturulması hedefleriyle, Çin'deki demir yolu birimleri, Çin-Avrupa tren seferlerinin kanal rolünü çalıştırıp deniz taşımacılık ve hava taşımacılığından transfer edilen malları aktarma görevini üstlenerek tren seferlerinin taşıma verimliliği ve kalitesini sürekli yükseltmektedir.

Bu önlemlerle Yiwu'dan çıkan Çin-Avrupa tren seferlerinin sayısında büyük artış görüldü.

20 Temmuz itibarıyla, bu sene Yiwu'dan yola çıkan toplam Çin-Avrupa tren seferlerinin sayısı 314'ü buldu. Gönderilen mal miktarı geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 183,59 artarak 29 bin 408 standart konteynere çıktı.

Yiwu'dan yola çıkan Çin-Avrupa tren seferleri, Çin'in Avrupa ülkelerine mal ihraç etmesi, salgın önleme malzemeleri ve yaşam gereçleri göndermesi için başlıca uluslararası lojistik kanalLarından biri haline geldi.cri türk
HABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER