Ankara
13:26

TR | CH | EN   
Pekin
18:26


Çin: Dünya ülkelerinin yatırımlarını bekliyoruz.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wang Wenbin, eskiden olduğu gibi gelecekte de Avrupa dâhil tüm ülkelerin Çin'e yatırım yapmalarını beklediklerini yineledi.

Sözcü Wang, 1,4 milyar nüfusa, 900 milyon iş gücüne ve 120 milyon piyasa aktörüne sahip olan Çin'in, reformu derinleştirip dışa açılma boyutunu genişleterek tüm ülkelerden işletmelerin Çin'de faaliyet göstermesine daha çok fırsat vereceğini belirtti.

Çin'deki Avrupa Birliği (AB) Ticaret Odası Başkanı Joerg Wuttke, kısa süre önce yaptığı açıklamada, salgının ortaya çıkmasının Çin'de faaliyet gösteren Avrupalı işletmeleri olumsuz etkilemesine rağmen, Çin'in zamanında aldığı önlemlerin çok etkili olduğunu ve böylece kayıplarının en aza indiğini hatırlattı.

Wuttke, Çin'deki geleceklerine güvenle baktığı Avrupalı işletmelerin, ülkenin gelişme hikâyesinin bir parçasını oluşturmasını arzuladığını ifade etti.

Çin'deki AB Ticaret Odası tarafından yayımlanan rapor, Çin'in, Avrupalı işletmelerin yüzde 60'ının yatırım yapmayı düşündüğü ilk üç ülkeden biri olduğunu gösteriyor.cri türk
HABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER