Ankara
00:58

TR | CH | EN   
Pekin
05:58


Çin-Türkiye güvenlik işbirliği, karşılıklı güveni artırıyor

Çin-Türkiye güvenlik işbirliği, karşılıklı güveni artırıyor

17.03.2015 CRI Türkiye - Çin'in güvenlikten sorumlu üst düzey yetkililerinden Meng Jianzhu, güvenlik işbirliğinin, Çin ve Türkiye arasındaki karşılıklı güvenin artırılmasında olumlu ve yapıcı bir rol oynadığını söyledi.

Meng, dün başkent Beijing'de Türkiye Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ümit Yalçın başkanlığındaki heyetle bir araya geldi.

ÇKP Merkez Komitesi Siyasi ve Hukuki İşler Komisyonu Başkanı Meng Jianzhu, görüşmede Çin ve Türkiye'nin güvenlik işbirliğini ilerletmesi ve uluslararası güvenlik durumundaki değişikliklerin doğurduğu yeni tehditleri ortaklaşa ele alması gerektiğini belirtti.

Meng, ayrıca tarafların, iki ülke ve bölgenin güvenlik ve istikrarının korunması için birlikte çalışmasının önemini vurguladı.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ümit Yalçın, görüşmede Türkiye'nin Çin ile stratejik ortaklığı geliştirmeye büyük önem verdiğini dile getirdi.

Yalçın, Türkiye'nin Çin ile güvenlik konusunda işbirliği ve teması güçlendirmeye, terörizmle ortaklaşa mücadele etmeye hazır olduğunu ifade etti.
HABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER