Ankara
17:44

TR | CH | EN   
Pekin
22:44


Çinden gıda ihracatı kısıtlamalarının kaldırılması çağrısı..

Çin Tarım ve Köy İşleri Bakanı Han Changfu, 12 Eylül'de G20 Ülkeleri Tarım ve Su İşleri Bakanları Toplantısı'nda gıda ve önemli tarım ürünlerinde ihracat kısıtlamalarının kaldırılması çağrısında bulundu.

Covid-19 salgınının hala küresel olarak yayıldığına ve küresel gıda ticaret zincirinin bundan çok etkilendiğine dikkat çeken Han Changfu, G20 ülkelerinin küresel tarım üretimine öncülük eden önemli bir güç olarak uluslararası gıda güvenliğini ve tarımsal istikrarı korumak için birlikte çalışması gerektiğini belirtti.

Çin'in gıda güvenliği durumu hakkında konuşan Han Changfu, "Çin hükümeti gıda üretimine büyük önem veriyor. Bu yıl hükümet, Covid-19 salgını ve büyük doğal afetlerle başa çıkmak için olağanüstü önlemler aldı. Yaz sezonundaki gıda üretimi rekor seviyeye ulaştı, sonbaharda gıda üretimi genel olarak iyi durumda, yıl boyunca bereketli bir hasat bekleniyor." dedi.

G20 Ülkeleri Tarım ve Su İşleri Toplantısı 12 Eylül'de video konferans yoluyla düzenlendi. Küresel riskler ve zorluklar karşısında tarımı stabilize etmenin önemini gösteren toplantıda Covid-19 salgınıyla mücadele, tarımsal yatırım ve ticaret işbirliği, gıda üretim kaybı ve gıda israfının azaltılması ve su kaynakları yönetimi gibi konular ele alındı. cri türk
HABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER