Ankara
01:19

TR | CH | EN   
Pekin
06:19


Çinde Ulusal Bayram tatilinin turizmi canlandırması bekleniyor

Çin'de Ulusal Bayram ve Güz Ortası Bayramı nedeniyle 1-8 Ekim günleri arasında sürecek resmi tatilde turistik hareketlilik bekleniyor.

Çin Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi tarafından kısa süre önce yayımlanan bir raporda, şu an ülkenin bütün bölgelerinde yeni koronavirüsün (Covid-19) bulaşma riskinin düşük olduğu, salgının turistik amaçlı seyahatlere engel oluşturmadığı bildirildi.

Bazı seyahat acenteleri, Ulusal Bayram tatilindeki hizmet satışlarının yaz tatiline göre yüzde 300 artacağını belirtiyor.

Edinilen bilgilere göre, Ulusal Bayram tatili nedeniyle Yasak Kent Müzesi, Çin Ulusal Müzesi ve Dunhuang Mogao Taş Mağaraları gibi ünlü turistik yerlerin biletleri yok satıyor.

Beijing Kültür ve Turizm Bürosu Başkan Yardımcısı Cao Pengcheng, bayram sırasında Beijing'de turizmin canlanacağını, başkenti ziyaret edecek turist sayısının geçen yılın aynı döneminde kaydedilen seviyenin yüzde 90'una ulaşacağını ifade etti.

Bayram tatilinde Beijing'de Güz Ortası Bayramı temalı Ay seyir aktiviteleri gibi binden fazla kültür ve turizm etkinliği düzenlenecek. Shanghai'da ise ünlü "Show Life" Tiyatro Merkezi'nde 51 oyun sahnelenecek.cri türk
HABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER