Ankara
08:53

TR | CH | EN   
Pekin
13:53


Ulusal Bayram haftası, Çin in toparlanmasının kapsamlı göstergesi oldu

Ekim ayı başında Çin'in Ulusal Bayramı için verilen bir haftalık tatilde, Covid-19 salgınının kontrol altına alınmasıyla birlikte, turizm, ulaşım, üretim dâhil tüm alanlarda canlılık gözlemlendi.

SEYAHATLERDEKİ ARTIŞ, ÇİN'İN EKONOMİK OLARAK TOPARLANDIĞINI GÖSTERİYOR

Salgından ciddi etkilenen Wuhan kentinde birçok yer turistlerin gözdesi haline geldi. Salgın döneminde geçici hastane olarak kullanılan Wuhan Spor Merkezi tatil haftasında yeniden ziyarete açıldı. Wuhan'ın sembolik yapısı olan Sarı Turna Kulesi ise, 1985 yılındaki restorasyondan sonra ilk kez gece ziyaretine açıldı. İngiltere'de yayın yapan The Times gazetesinin sitesinde yer alan bir makalede, "Hızla gelişen Wuhan, tekrar güler yüzlerle ve neşeli seslerle doldu." yorumuna yer verildi.

TATİL YOĞUNLUĞU, ÇİN'İN SÜREKLİ İLERLEMESİNİN GÖSTERGESİ

Ulaşım ve turizm gibi sektörlerdeki çalışanlar, turistleri karşılamakla meşgulken, diğer sektörlerdeki görevliler de yoğun sipariş ve yeni görevler için mesai yapıyorlar.

Bütün dünya, Çin'in her geçen gün daha da yoğunlaşan inovatif kalkınma yolunda ileriye doğru hızla koşuşuna tanıklık ediyor.

CANLANAN BİR TURİZM, ÇİN'İN GÜZEL GELECEĞİNİ YANSITIYOR

Kırsal bölgelere seyahat etmek, bu yılki Ulusal Bayram tatilinde yeni bir moda haline geldi.

Tatil öncesinde, Çin Kültür ve Turizm Bakanlığı, 300 adet kaliteli kırsal seyahat güzergâhını ileri sürdü.

Bakanlıktan bir yetkili, turistlerin temposu yavaş, süresi kısa ve mesafesi yakın olan seyahatleri daha çok tercih etmeye başladıklarını belirtti. Yetkili, tabiata yakın kırsal seyahatlerin gittikçe turistlerin gözdesi haline geldiğine işaret etti. cri türk
HABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER