Ankara
07:51

TR | CH | EN   
Pekin
12:51


Çin Ulusal Kırsal Kesimleri Kalkındırma İdaresi kuruldu..

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi’nin yayın organı Qiushi dergisinde Çin Ulusal Kırsal Kesimleri Kalkındırma İdaresi’nin kuruluşu ilan edildi.

Qiushi dergisinin bu yılki 4’üncü sayısında Çin Ulusal Kırsal Kesimleri Kalkındırma İdaresi ÇKP Komitesi imzasıyla “insanlığın yoksullukla mücadele tarihindeki ulu mucizesi” başlıklı bir makaleye yer verildi. Gelişme, Çin Ulusal Kırsal Kesimleri Kalkındırma İdaresi’nin kuruluşunu simgeliyor. 

Öte yandan İdare’nin kadro ataması konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Çin’in yeni kurulan kamu organlarını makale yayımlamak suretiyle tanıtması da az rastlanan bir durum niteliği taşıyor.

Çin Sosyal Bilimler Akademisi Kırsal Kesimleri Geliştirme Enstitüsü’nden uzman Li Guoxiang konuyla ilgili değerlendirmesinde, yoksullukla mücadeleyle kıyaslandığında kırsal kesimleri kalkındırmanın daha yüksek standartları olan bir çalışma olup endüstri, kültür, ekoloji ve kadro yapılanması gibi çeşitli halkaları içerdiğini vurguladı.

Çin Ulusal Kırsal Kesimleri Kalkındırma İdaresi’nin Çin’in kırsal kesimlerinin kalkınmasına büyük dinamizm katacağına kesin gözüyle bakılıyor. CMG
HABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER