Ankara
09:32

TR | CH | EN   
Pekin
14:32


Beijing: Olimpiyat oyunlarıyla ilgili tüm personel kapalı döngü sistemine alınacak.

Beijing Kış Olimpiyatları Organizasyon Komitesi dün Beijing 2022 Kış Olimpiyatları ve Kış Paralimpik Oyunları için salgını önleme kılavuzunun ikinci versiyonuyla ilgili bilgi verdi.

Verilen bilgiye göre, olimpiyat oyunlarıyla ilgili personel Çin’e giriş yapmadan en az 14 gün önce tüm aşıları olma koşuluyla toplu karantinaya girmeden kapalı döngü sistemine alınabilecek. 

Şu an küresel salgın durumunun istikrarsız olması nedeniyle, tüm ilgili personelin COVID-19 aşısını olması öneriliyor.

Kapalı döngü sistemiyle oyunlara katılan tüm ilgili personele her gün sağlık denetimi ve PCR testi uygulanacak. Testti pozitif çıkanlar, karantinaya veya tedavi altına alınacak ve salgının yayılma zincirini kesmek için gerekli önlemler de alınacak. Kapalı döngü sisteminde bulunanlar sadece belirlenen alanlarda hareket edebilecek. Bu alanlarda ayrı bir trafik sistemi de olacak.

Öte yandan Lübnan ziyaretini sürdüren Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, yerel saatlerle 21 Aralık’ta düzenlenen basın toplantısında, Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin davetiyesi üzerine Beijing Kış Olimpiyat Oyunları’nın açılış törenine katılacağını kaydetti.CMG

 

 
HABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER