Ankara
02:35

TR | CH | EN   
Pekin
07:35


Çin Dünya ekonomisinin kalkınmasına daha büyük katkı yapmaya hazırız

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wang Wenbin, ekonomik yapının düzeltilmesi, özellikle sanayi sektörünün geliştirilmesi alanında Çin’in dünya ülkeleri için iyi bir örnek sunduğunu ve dünya ekonominin kalkınmasına daha büyük katkı yapacağını belirtti.

Birleşmiş Milletler (BM) Ticaret ve Kalkınma Konferansı (UNCTAD) tarafından yayımlanan raporda, başlıca gelişme hedeflerini gerçekleştiren Çin’in kaydettiği ekonomik başarının dünyayı şaşırttığı, başka gelişmekte olan ülkelerin kendi durumlarına göre Çin’in ekonomik yapının düzeltilmesinde elde ettiği deneyimleri paylaşabileceği bildirildi.

Wang bugün Beijing’de düzenlenen olağan basın toplantısında, “Ekonomik küreselleşme sürecine etkin olarak katılan Çin, küresel değer ve tedarik zincirinin önemli bir halkası haline geldi, özellikle COVID-19 salgını döneminde küresel piyasadaki istikrarın korunması için önemli bir rol oynadı” ifadelerini kullandı.

Çin’in gelişme deneyimlerine göre, ekonominin hızlı büyümesi ve ekonomik yapının düzeltilmesinin aynı zamanda gerçekleştirilebileceğini belirten Wang, dünya ekonomisinin istikrarlı, sağlıklı ve sürdürülebilir gelişmesi için Çin’in daha büyük katkı yapmaya hazır olduğunu sözlerine ekledi.CMG   

 

 
HABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER