Ankara
06:39

TR | CH | EN   
Pekin
11:39


Xinjiang Kalkınma Ticaret Odası kuruldu

13.05.2015 CRI Türkiye - Xinjiang'da 71 özel işletme ile 13 kamu işletmesi ve kuruluşundan oluşan Xinjiang Kalkınma Ticaret Odası'nın açılışı dün gerçekleştirildi.

Xinjiang Kalkınma Ticaret Odası Başkanı Sun Guangxin, odaya üye işletmelerin finans, emlâk, enerji, kimya-sanayi, çağdaş hizmet ve lojistik gibi sektörleri kapsadığına işaret etti. Sun Guangxin, Xinjiang ve hatta Çin'de büyük prestij ve etkiye sahip bu işletmelerin Xinjiang'ın özel işletmelerinin bel kemiği olduğunu ifade etti.

Sun Guangxin, İpek Yolu Ekonomik Kuşağı'nın merkez bölgesi olan Xinjiang'ın coğrafya, kaynak ve politika gibi bakımlardan bir dizi avantaja sahip olmasının Xinjiang Kalkınma Ticaret Odası'nın kuruluması için iyi bir fırsat oluşturduğuna dikkat çekti.

Sun Guangxin, ticaret odasının kaynak, sermaye, teknoloji ve yetenekli personel alanlarında yeniden düzenleme yaparak, iş birliğine dayalı ortak kazanç gerçekleştireceğini söyledi.

Sun Guangxin ayrıca, ticaret odasının Xinjiang hükümetinin ilgili birimleriyle ve bankalarla iş birliği yaparak, KOBİ'lerin gelişmesine destek vereceğini kaydetti.
HABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER