Ankara
13:26

TR | CH | EN   
Pekin
18:26


2022 Dünya Yeni Enerjili Araç Konferansı Çin’de yapılıyor..

2022 DÜNYA YENİ ENERJİLİ ARAÇ KONFERANSI, 26-28 AĞUSTOS GÜNLERİ ARASINDA BAŞKENT BEİJİNG VE HAİNAN EYALETİNDE DÜZENLENİYOR.
 
Çevrim içi ve çevrim dışı olarak düzenlenen konferansa 14 ülke ve bölgeden bin 500 temsilci katılıyor. Konferans kapsamında 13 bin metrekarelik alanı kapsayan teknoloji sergisinin yanı sıra, 20’den fazla panel düzenleniyor.
Çin Sanayi ve Bilişim Teknolojileri Bakan Yardımcısı Xin Guobin, yeni enerjili araç sektörünün daha da geliştirileceğine işaret ederek, şarj istasyonlarının inşasının hızlandırılacağını belirtti.
Teknolojik inovasyonun yeni enerjiye dayalı otomotiv sektörünün gelişmesindeki önemine dikkat çeken Xin, firmaları AR-GE harcamalarını artırmaya teşvik edeceklerini dile getirdi. Xin, ayrıca yeni nesil elektrik/elektronik mimari (EEA), otomobil işletim sistemleri, yüksek hassasiyetli sensörler ve batarya ham maddeleri gibi ileri teknolojiye dayalı alanlara odaklanılacağını kaydetti.
Xin, tedarik zincirinin istikrarını korumak için daha fazla tedbir alacaklarını dile getirdi.
Çin, 3 milyon 980 bin şarj istasyonu ve bin 625 elektrikli batarya değiştirme noktası ile dünyada en büyük batarya şarj ağını oluşturdu.ÇİN AAHABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER