Ankara
13:21

TR | CH | EN   
Pekin
18:21


Çin de bayramlar yaklaşırken sebze sepeti nin doluluğu garanti ediliyor..

Çin Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, Çin’in Güz Ortası Bayramı ve Milli Bayram tatillerinin yaklaşmasıyla yoğun sebze ürünleri üretim ve satış sezonuna girildiğini ve Çin’in “sebze sepeti”nin doluluk miktarının yeterli ve tedarikinin garanti altında olduğunu açıkladı.
Şu anda Çin’de sebze üretim alanı 6,67 milyon hektarı aşıyor. Yüksek sıcaklıkların azalmasıyla sebze üretimi ve pazar hacmi artıyor.
Balık av sezonu yasağının sona ermesiyle deniz ürünleri ve tatlı su ürünleri üretiminin ve su ürünleri pazar arzının önemli ölçüde artması bekleniyor.
Bu yıl Çin’de Güz Ortası Bayramı (10 Eylül) ve Milli Bayram (1 Ekim) boyunca kent ve köy sakinleri için “sebze sepeti” arzı yeterli ve çeşitlilik bol olacak. Ayrıca piyasa operasyonunun sabit kalması bekleniyor.
 
Çin’in Shandong eyaletinin Shougang kenti, Çin’in en ünlü sebze üretim üssüdür. Şu anda Shouguang’daki bazı sebze seraları, yaz ve sonbahar sebzelerinin rotasyonunu temel olarak tamamladı. Fideleri erken büyüyen bazı sebzeler yakında piyasaya sürülecek.
Üretim ve tedarik açısından, afetlerle mücadele, afetlerin olumsuz etkilerini giderme, sebze fidesi arzını güçlendirme ve hayvancılığın istikrarlı üretim kapasitesini sağlama gibi alanlarda “sebze sepeti”nin doluluğu temin ediliyor.
Sirkülasyon açısından, tarım ürünlerinin depolanması ve muhafazası için soğuk zincir lojistik tesislerinin yapımı teşvik ediliyor. Taze ve besin değeri yüksek tarım ürünlerinin taşınması için “yeşil kanal” politikası uygulanıyor. Tarım ürünlerinin köylerden şehirlere ulaşmasına yönelik “İnternet +” projesi hayata geçiriliyor.ÇİN AAHABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER