Ankara
13:43

TR | CH | EN   
Pekin
18:43


TÜRKİYEDEKİ ORTAÖĞRETİM KURUMLARI ÖĞRENCİLERİNİ KAPSAYAN ‘’HAYALİMDEKİ ÇİN ‘’ RESİM YARİŞMASI ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

TÜRKİYEDEKİ ORTAÖĞRETİM KURUMLARI ÖĞRENCİLERİNİ KAPSAYAN  ‘’HAYALİMDEKİ ÇİN ‘’ RESİM YARİŞMASI ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

TÜRKİYEDEKİ ORTAÖĞRETİM KURUMLARI ÖĞRENCİLERİNİ KAPSAYAN "HAYALİMDEKİ ÇİN" RESİM YARİŞMASI ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.


 

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ve Uluslararası Bilimsel ve Kültürel Araştırmalar Vakfı (UBİKAV) iş birliği ile düzenlenen “Hayalimdeki Çin Resim Yarışması-2022” ödül töreni ve sergi açılışı gerçekleştirdi.

Ankara’da Çukurambar Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen törene Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Sayın Liu Shaobin, UBİKAV Vakfı Başkanı Prof. Dr. Bülent Okay, Türkiye Çin Dostluk Vakfı Başkan yrd. Sayın  Mehmet Ali Yaşar, Nevşehir Hacı Bektaşi Veli Üniversitesi Rektörü Sayın Prof Dr. Semih Aktekin ,

Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri, Öğrenciler, veliler ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşma yapan UBİKAV Vakfı Başkanı Prof. Dr. Okay, yarışmanın önemine dikkat çekerek şunları söyledi:

Ortaöğretim kurumları öğrencilerinin hayal güçlerini geliştirmek, resim sanatını sevdirmek ve öğrencilerin Çin’i daha iyi tanımalarını sağlamak yarışmanın başlıca amacı olduğunu belirtti.

 Törende Konuşma yapan Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Sayın Liu Shaobin,

 Çin Halk Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi olarak bu tür kültürel ve Eğitim alanında yapılan organizasyonlara destek vereceğini vurguladı.

Etkinlik Türkiye Çin Dostluk Vakfı Korosu ve dans gösterileri ile kültürel bir şölene döndü. Onur Koleji ve Tai Chi Qigong okulu gösterileride yer aldı.

Etkinlik dereceye giren öğrencilerin ödüllerin verilmesi ve sergi salonunun açılışı ile son buldu. 

 

Haber :Asyanın Sesi

 HABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER