Ankara
06:52

TR | CH | EN   
Pekin
11:52


Chen Kexin´den yeni film:”Çinli Ortaklar”

Chen Kexin´den yeni film:”Çinli Ortaklar”

13.05.2013 CRI - Tanınmış Hong Konglu yönetmen Chen Kexin'in çektiği "Çinli Ortaklar" 17 Mayıs'ta gösterime girecek. Çin'in ana kesminden ünlü oyuncu Huang Xiaoming, Deng Chao ve Tong Dawei'nin ilk defa aynı sette bir araya geldiği bu filmde, üç gencin iş kurma girişimleri anlatılıyor.

Filmin hikayesi şöyle: Ortak hayallari olan üç genç 1980'li yıllardan bu yana beraber çalışırlar ve bir İngilizce eğitim okulu açarlar. Çin'in ana kesimi ve ABD'nin New York şehrinde çekilen "Çinli Ortaklar" filminin hikayesi, gerçek olay ve kişilere dayanıyor.

Yönettiği aşk filmleriyle tanınan Hong Konglu sinemacılardan Chen Kexin, 19 yaşındayken ilk filmi "Shuangcheng Hikayesi"ni çekti. 1990'lı yıllar boyunca, Chen, pek çok önemli filme imza attı ve sinema dünyasından övgü topladı. Yönetmenin filmlerinden "Tatlı Aşk", "Altın İmaj" ödüllerinde dokuz dalda ödül kazanarak tarihte görülmeyen bir başarıya ulaştı. Chen daha sonra "Sabaha Karşı Eve Dönüş" filminin yönetmenliğini yaptı. Film, 2003 yılında Berlin Film Festivali'nin açılış filmi oldu.

Yönetmen Chen, "Çinli Ortaklar" filmini şöyle değerlendiriyor: "Film için 29 yıl çalıştım ve 22 yıl yönetmenliğini yaptım. Bu filmin, çektiğim en iyi film olarak sayılabileceğinden şüphem yok. Böylesi iyi bir senaryo ve başarılı oyuncuları bir araya getirmek büyük başarı.''
HABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER