Ankara
12:02

TR | CH | EN   
Pekin
17:02


Türk gençleri dostluk ziyaretine başladı

26.10.2015 CRI Türkiye - Türk-Çin Genç Dostluk Elçileri heyeti bugün Çin ziyaretine başladı.

Grup dün Çin'in Ankara Büyükelçiliğinde düzenlenen törenle Çin'e gönderildi. Çin'in Ankara büyükelçisi Yu Hongyang heyet üyelerine "Türk-Çin Dostluk Elçisi" sertifikası takdim etti.

Yu Hongyang, törende yaptığı konuşmada, iki ülke arasındaki siyaset, ekonomi, kültür, eğitim ve diğer alanlardaki mevcut temasları hatırlatarak, ikili ilişkilerin gelişmesinin temelinin halklararası iletişim olduğunu ve gençler arasında temas kurulmasının ilişkilerin geleceğini tayin edeceğini kaydetti.

Yu Hongyang ayrıca, heyet üyelerinin Türk halkının içtenlik ve dostluğuyla Çin'e gitmesini ve Çin halkının içten duygularıyla dönmesini beklediğini ifade etti.

Heyet üyelerinen biri Okan Üniversitesi Çince Bölümünden öğrenci Ayşe İlayda Dikbasan. Dikbasan bu etkinliğin uzun vadeli düzenlenmesini ve daha çok Türk gencinin Çin'i tanıma fırsatı bulmasını istedi.

Türk-Çin Genç Dostluk Elçileri programı, Çin'in Ankara Büyükelçiliği ve Çin Halk Dostluk Derneği tarafından ortaklaşa düzenleniyor ve Türkiye'de üniversite öğrencilerine odaklanıyor.
HABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER