Ankara
02:16

TR | CH | EN   
Pekin
07:16


Dünya İnternet Konferansı Zhejiang´da düzenlenecek

09.12.2015 CRI Türkiye - 2. Dünya İnternet Konferansı, Çin'in güneydoğusunda bulunan Zhejiang eyaletinin Wuzhen kasabasında 16-18 Aralık günleri arasında düzenlenecek.

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, konferansın açılışında bir konuşma yapacak.

Çin Ulusal İnternet Bilişim Ofisi Başkanı Lu Wei, bugün düzenlenen basın toplantısında konferans hakkında bilgi verdi.

Lu, konferansın ana temasının, "Herkesçe Paylaşılan ve Yönetilen Birbirine Bağlı Bir Dünya - İnternet Ortamında Ortak Kader Topluluğu Oluşturmak" olarak belirlendiğini açıkladı.

Başta Rusya Başbakanı Aleksandır Medvedev, Pakistan Başbakanı Navaz Şerif ve Kazakistan Başbakanı Karim Masimov olmak üzere 2 binden fazla Çinli ve yabancı misafirin katılacağı konferansla ilgili hazırlık çalışmalarının tamamlandığı bildirildi.

120 ülke ve bölgeden gelen misafirler arasında uluslararası örgütten yetkililer, internet şirketlerinden yöneticiler, internet alanındaki ünlü isimler ve uzmanların da yer alacağı kaydedildi.

Lu Wei, konferans kapsamında, internet üzerinden kültürel tanıtım, internet alanındaki inovasyon ve gelişmeler, dijital ekonomik işbirliği, internet teknolojileriyle ilgili standartlar ve internet yönetimi gibi içerikleri kapsayan 10 forum ve 22 temalı tartışma da düzenleneceğini sözlerine ekledi.
HABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER