Ankara
14:25

TR | CH | EN   
Pekin
19:25


Çin´de beş yıl yeni hükümet binası inşa edilmeyecek

24.07.2013 CRI - Çin Komünist Partisi (ÇKP) ve hükümet organlarına bağlı her türlü yeni bina ve yapıların inşası durduruluyor.

ÇKP Merkez Komitesi Ofisi ve Çin Devlet Konseyi tarafından ÇKP ve hükümet organlarına bağlı her türlü yeni bina ve yapıların inşasının durdurulmasına ilişkin yönetmelikyayınlandı. yönetmelik uyarınca 5 yıl içinde çeşitli düzeydeki ÇKP ve hükümet organları hiç bir sebeple yeni bina ve yapı inşa edemeyecek, ofis binalarının onarım ve yenilenme projeleri sıkı şekilde kontrol edilecek.

Yönetmelik, son zamanlarda bazı bölge ve hükümet organlarında kurallara aykırı bina ve yapıların inşasının görüldüğüne dikkat çekilerek, bunun ÇKP ve hükümetin imajını olumsuz etkilemenin yanı sıra, halkın tepkisine de yol açtığı kaydedildi. Çeşitli düzeydeki ÇKP ve hükümet organlarının yeni bina ve yapıların inşasını durdurarak, ofis binalarının yönetimini güçlendirmesi gerektiğine işaret eden duyuruda, sınırlı sermaye ve kaynakların ekonomik gelişme ve halkın yaşam seviyesinin yükseltilmesinde kullanılması gerektiğinin altı çizildi.
HABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER