Ankara
22:32

TR | CH | EN   
Pekin
03:32


Çin Artık Bir “Tık” Kadar Yakın

Çin Artık Bir “Tık” Kadar Yakın

23.10.2014  GB Times Türkiye - Çin ile Türkiye arasındaki kültürel yakınlaşmayı sağlamak, ülkeler arası iletişimi güçlendirmek ve Çin’i merak edenlere hizmet etmek amacıyla Çin'de 1,5 milyar insanın takip ettiği medya platformları artık Türkiye'de...

Çağımızın en güçlü iletişim aracı olan geleneksel medya ve sosyal medya platformları sahip olduğu küresel özellikleriyle ülkeler arasındaki diyalogun artırılmasına, farklı ülkelerin kültür, sanat ve iş ortaklıklarına girmesine ve farklı toprakların hikâyelerini farklı coğrafyalardaki kişilere ulaştırarak kültürlerin ortak paydada buluşmasına aracılık etmektedir.

Türkiye ile Çin arasında kurulan köprüde kültür ve sanat aracılığıyla bir bağ ve algı yaratarak iki ülkenin turizm ve iş potansiyelinin arttırılmasına katkı sağlamak amacıyla,  GB Times Türkiye ile Media Times tarafından 23 Ekim 2014 tarihinden itibaren yayına girecek olan geleneksel medya ve sosyal platformları Türk insanını Çin ve Çin insanı ile buluşturmayı hedefliyor.

Pek çok "İlk" ile yayın hayatına geçecek platformlarda, Çin'in tarihi ve kültürel zenginlikleri, Çin dili ve edebiyatı, yemek kültürü ve ekonomisini kapsayan geniş bir yelpazede hazırlanmış bilgiler yer alacak. Kısaca Çin hakkında tüm merak edilen bilgilere bu medya platformları sayesinde kolaylıkla ulaşılacak.

İpek Yolu'nun Yeni Medya Ayağı

İpek Yolu güzergâhında yer alan ülkeler arasındaki kültürel ve ekonomik iletişimi güçlendiren küresel ölçekli bir internet platformu.

İpek Yolu güzergâhında yer alan ülkelerin kültürel ve ticari bilgileri paylaşmayı amaçlayan bu internet sitesi aynı zamanda ülkeler arasında ortaya çıkacak yeni ekonomik işbirliklerine de öncülük etmeyi hedeflemektedir. İpek Yolu’nu internet platformuna taşıyan bu web sitesi internetin mesafeleri yok eden özelliği sayesinde Türk ve Çin halkları arasında yaşanan iletişime farklı bir güç katacak.

Çin'e gitmeden Çince Öğrenin

Çince öğrenmek isteyenlere fırsatlar sunan “Çin Dili Eğitimi Platformu”. 

Türkiye'de Çince öğrenmek isteyenleri hedef alan interaktif bir multimedya eğitim platformu.

Bu platformda Çin halkının yaşamını en ince detaylara kadar anlatan videolar yer alıyor. Çin kültürünü yaşayarak anlamanıza yardımcı olacak platformda yer alan multimedya tabanlı görüntülü ve sesli dersler sayesinde Çince öğrenmek çok kolaylaşacak. Platformun interaktif özelliği sayesinde dil eğitimi alanlar Çinlilerle kuracağı diyalog (soru-cevap)  sayesinde pratik yaparak Çinceyi öğrenebilecek.

 "Merhaba Çin"

Türkiye için özel olarak hazırlanan 100 kısa video ve 100 Çince sözcüğü açıklamalarıyla eğlenceli bir şekilde sunan bu uygulama Çin diline ilgi duyan Türklere kesintisiz dil eğitimi imkânı sağlıyor.

“Merhaba Çin”, mobil medyada en çok kullanan iki uygulama olan İOS ve Android’e uyumlu olarak hazırlandı. İçinde yer alan sosyal medya fonksiyonları ile sosyal medyanın viral pazarlama özelliğini de aktif bir biçimde kullanan “Merhaba Çin” uygulamasında yer alan dil videoları sosyal medya aracılığı ile milyonlarca kişiye ulaşacak. Uygulamanın bir diğer özelliği ise Airplay ile küçük ekran ve büyük ekran arasında interaktif öğrenim fırsatı sunması.

Çin Teknolojisinin İnternette İddiasını Gösteren Türkçe Tarayıcı: China Browser

Türkiye’nin en popüler internet portallarını bir araya getirerek kullanıcılara kapsamlı mobil internet hizmeti sunan,  Explorer, Chrome ve diğer tarayıcılara meydan okuyan bir tarayıcı: China Browser. 

Özel konu başlıklarında hazırlanmış haberlerle çeşitli uygulamaları bir araya bağlayan bu tarayıcı ile internette sörf yapmak artık daha eğlenceli olacak.

Çin Artık Kumandanızın Ucunda: Digi China

Çin kültürüne ilgi duyan herkesi hedef kitlesine alan çok kapsamlı yayın paketi Digi China Türkiye'de.

Çin’de yayın yapan en popüler televizyon kanallarını bir arada sunan Digi China adlı IP ve Uydu Platform Alıcısında (Reciever)  31 uluslararası kanal, 4 Uygurca kanal ve bir İngilizce dizi kanalı yer alıyor.

Türkiye'nin İlk ve Tek Çin Televizyon Kanalı: CTV

Dünyanın en köklü kültürü olan Çin kültürünü televizyon izleyicilerine sunan tematik televizyon kanalı CTV, 23 Ekim 2014 tarihi itibariyle Türksat uydusu üzerinden yayınlarına başlayacak.

CTV’de film, belgesel, kültür ve turizm programları ve televizyon dizilerinin yanı sıra Türk ve Çinli sanatçıların müzik kliplerine yer verilecek.

Çin yapımı programları Türkçe altyazı ile yayınlayacak kanal Türkiye’de hazırlanan yapımlara da yer verecek. Çin ve Türk kültürünü yansıtan özel program ve haberler de yakın gelecekte CTV’de yayına girecek.

Kanal, Türksat uydusu üzerinden yaptığı yayınlara ek olarak IPTV/OTT platformu üzerinden ücretli olarak özel bir içerik sunacak.

Çin'i Sosyal Medyadan İzleyin:  CTV Youtube

Çin kültürünü sosyal medya kullanıcıları ile tanıştırmayı hedefleyen CTV’nin Youtube’daki kanalı, dünyadaki tüm Türklere ve Türk dilini konuşanlara sesleniyor.  

Çin filmler, diziler, belgeseller, tanıtım videoları ve yerel yapım programları içeren kanalda Çin kültürünü yansıtan tüm kısa videolar Türk dilinde hazırlanıyor.

İpekyolu güzergâhı üzerinde yer alan ülkelerin kültürel ve ticari bilgileri ışığında ekonomik işbirliklerine öncülük ederek, Doğu ile Batı arasındaki iletişimi güçlendirmeyi hedefleyen bu platformalar Çin'de 1,5 milyar kişi tarafından takip ediliyor.

 

 

 
HABER KÖŞESİ
ETKİNLİKLER