info@turkcindostlukvakfi.org.tr

+90 312 446 58 15

ÇİN'E YATIRIM YILI ZİRVESİ SHANGHAİ'DA DÜZENLENDİ


6. Çin Uluslararası İthalat Fuarı (CIIE) kapsamında düzenlenen Çin'e Yatırım Yılı Zirvesi, Shanghai kentinde düzenlendi. Çin Ticaret Bakanı Wang Wentao, marka oluşturma ve yabancı sermayenin kullanımını artırma yönünde çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Wang Wentao, Çin'in geniş ölçekli pazarı ve kapsamlı endüstriyel destek tesislerine sahip olduğunu, ekonominin sağlam bir ilerleme temeline dayandığını vurguladı.

Ayrıca, ithalat eşiğini daha da düşüreceklerini, yüksek standartları karşılayacaklarını, promosyon seviyesini iyileştireceklerini ve daha mükemmel bir iş ortamı yaratacaklarını ifade etti.

Wang Wentao, yuvarlak masa toplantısı gibi yöntemlerle yabancı sermayeli şirketlerin görüşlerini dinleyeceklerini ve bu şirketlerin endişelerine yanıt vereceklerini söyledi.

Zirveye katılan küresel iş insanları, Çin'de yatırım yapma konusundaki kararlılıklarının ve güvenlerinin sarsılmadığını, sürdürülebilir kalkınmayı hedefleyerek Çin pazarında karşılıklı kazanç sağlayacaklarını dile getirdi.