info@turkcindostlukvakfi.org.tr

+90 312 446 58 15

ÇİN KÜRESEL TEDARİK ZİNCİRİ İŞ BİRLİĞİNE BÜYÜK FIRSATLAR SUNUYOR”


Çin’de ilk kez düzenlenen Uluslararası Tedarik Zinciri Fuarı’nda dün yayımlanan Küresel Tedarik Zinciri Teşvik Raporu’na göre, Çin küresel tedarik zinciri iş birliğine piyasa, sektör, politika ve inovasyon fırsatları sunuyor.

Raporda küresel tedarik zincirinin istikrarlı ve pürüzsüz işleyişini sağlayan ve koruyan bir ülke olarak Çin’in öteden beri uluslararası iş birliğini derinleştirmeye, küresel tedarik zincirinin istikrarlı ve pürüzsüz işleyişini korumaya çalıştığı ve küresel tedarik zincirinin açıklığı için elverişli bir platform oluşturduğu kaydedildi.

Raporda dünya ekonomisinin çeşitli zorluklar karşısında toparlandığı, ekonomik küreselleşmenin ters rüzgârlarla boğuştuğu ve tedarik zincirinin yeniden yapılanmayla karşı karşıya kaldığı bir dönemde, tüm ülkelerin ortaklaşa çaba harcaması gerektiğinin altı çizildi.

Çin Uluslararası Ticareti Teşvik Konseyi (CCPIT) Araştırma Enstitüsü tarafından kaleme alınan ve Çince-İngilizce olmak üzere iki dilde hazırlanan Küresel Tedarik Zinciri Teşvik Raporu’nda, akıllı otomobil, akıllı telefon, fotovoltaik enerji üretimi, ilaç ve yeşil buğday dahil olmak üzere beş tedarik zincirini kapsayan bir genel rapor ve beş alt rapor yer alıyor.