info@turkcindostlukvakfi.org.tr

+90 312 446 58 15

HAİNAN EXPO, 13 NİSAN’DA KAPILARINI AÇACAK


4. Çin Uluslararası Tüketim Malları Fuarı (Hainan Expo) kapsamında Çin’in Hainan eyaletinin merkezi Haikou kentinde fuarın küresel stratejik işbirliği ortaklarıyla bir imza töreni yapıldı.

13-18 Nisan’da düzenlenecek fuar, “1+N ” modeliyle gerçekleştirilecek. Ana mekanı Hainan Uluslararası Toplantı ve Sergi Merkezi olan fuar kapsamında yelkenli yatlar, gümrüksüz alışveriş ve uluslararası sağlık konulu üç sergi Haikou, Boao ve diğer yerlerde  düzenlenecek.

Fuar kapsamında turizm ve perakende, sağlık hizmetleri, uluslararası eğitim, akıllı beyaz eşyalar, yeşil tüketim ve kadın tüketimi olmak üzere altı farklı temada etkinlikler düzenlenecek.

Fuar kapsamında ayrıca, “Konuk Ülke İrlanda” ve “İngiltere Markaları Günü” gibi ülke bazlı etkinlikler de dahil 300'den fazla tematik ve özel etkinlik gerçekleştirilecek.

2024 Hainan Expo, Çin'in ilk büyük küresel fuarı olmanın yanı sıra, Çin Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen “tüketimi geliştirme yılı” etkinliğinin de önemli bir bölümünü oluşturacak.